Jealousy

20:26:00

"..Złotą klatkę sprawię Ci
będę karmić owocami
a do nogi przymocujęzłotą kulę z diamentami..."Zazdrość, to takie dziwne negatywne uczucie, które pojawia się zarówno w przyjaźni jak i związku partnerskim. W przyjaźni zdarza się coraz częściej, zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Ciągle rywalizujemy między sobą, ciągle się do kogoś porównujemy na różnych płaszczyznach. Fala hejtu zalewa internet i niestety jest coraz więcej ludzi którzy tą zazdrością i nienawiścią napędzają swoje życie żeby w ich mniemaniu było coś warte. Wracając do przyjaźni coraz częściej nawet idąc na zakupy z rzekomą przyjaciółką (właśnie rzekomą) nie usłyszmy obiektywnej opinii, mówi zupełnie co innego niż my sami widzimy w lustrze. Jak po dłuższym czasie bez spotkań nagle się spotkacie, niby powie miłę słowo typu : " schudłaś" ale przy najbliższej okazji doda: " O wcisnęłaś się w te spodnie". Najgorsze jest to, że taka zazdrość teraz jest jeszcze większa niż kiedys nawet w śród dzieci. Rywalizują miedzy sobą, kto ma lepsze ciuchy, kto telefon albo laptopa. Patrzą ma metki z jakich sklepów są dane ubrania. Ja w wieku tych dzieci chodziłam w dresach z dwoma paskami jak zresztą wtedy wszyscy i największym moim problemem było, to czy zdąże odrobić lekcje i wyjść pobawić się w chowanego. Nie hejtuje broń boże tego, że ubierają się fajnie i modnie ale naprawdę mają na takie rzeczy jeszcze mnóstwo czasu. Zazdrość jest teraz trochę jak jakaś choroba cywilizacyjna, jest toksyczna i niszczy wiele osób. 

W związkach też występuje, niestety znam takie związki, gdzie mężczyzna jest tak zazdrosny, że nie pozwala dziewczynie nawet przyjechać samej do domu rodzinnego tłumacząc to słowami:" jesteśmy razem więc od teraz wszędzie będziemy jeździć razem".Tak, to już jest chorobliwa zazdrość ale coraz częściej występuje u płci przeciwnej. Panowie uważają, że są nie wiadomo kim i zamykają w klatkach swoje drugie połówki , które zaślepione miłością i charyzmą mężczyzny, nawet tego nie dostrzegają. Czasami po prostu fajnie jest pobyć samemu ze sobą, zatęsknić i tak naprawdę zobaczyć z kim jesteśmy, nabrać dystansu do pewnych spraw. Nie odbierać miliona smsów i telefonów w momencie spotkania z bliskimi, tłumacząc się co robisz albo po prostu rozmawiać sobie o bzdurnych rzeczach o których można porozmawiać po spotkaniu. Po prostu wyłączyć telefon i nie myśleć o tym, że po włączeniu nasza skrzynka będzie zapchana a nasz związek będzie wisiał na włosku. 
Chyba nie tak , to wszystko powinno wyglądać. Czasami dobrze by było tego robaka zazdrości i braku zaufania wyrzucić jaki świat wtedy byłby piękniejszy :)
Pozdrawiam was! Zapraszam do obserwowania na instagramie :)
 Instagram


You Might Also Like

4 komentarze

  1. Zazdrość jest okropna, szczególnie taka w związkach, jak piszesz- 'nigdzie beze mnie nie pójdziesz, bo jesteś moja'... Wyglądasz pięknie!
    xyzqui.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetny look! Piękna fryzurka, a do tego dobrze Ci w tym odcieniu niebieskiego ;)

    Post również ciekawy - zadziwia mnie właśnie to, że dzieci w tych czasach patrzą na metki. Sama to zauważyłam. No nic. Szkoda. Ja swoje dzieciństwo w byle jakich dresach i trampkach - nie firmy Converse wspominam doskonale! ;)

    OdpowiedzUsuń

Katalog blogów

Katalog-blogow.pl

Like me on Facebook

Flickr Images